2 nr newslettera projektu ESEN!

Prezentujemy kolejny numer newslettera projektu Europejska Sieć Ekonomii Społecznej (ESEN). W bieżącym wydaniu omawiamy stworzony w ramach partnerstwa Międzynarodowy raport na temat dobrych praktyk oraz rekomendacji dotyczących rozwoju przedsiębiorczości społecznej, zdradzamy metodologię opracowywania Europejskiego programu szkoleniowego @ESEN oraz zapowiadamy powstanie Europejskiego pakietu edukacyjnego dla przedsiębiorstw społecznych.

Przeczytaj newsletter nr 2

Międzynarodowy Raport już dostępny

Zapraszamy do zapoznania się z Międzynarodowym Raportem na temat dobrych praktyk oraz rekomendacji dotyczących rozwoju przedsiębiorczości społecznej.

W ramach projektu ESEN przeprowadzone zostały badania i analizy, dzięki którym możliwe było zebranie informacji o stanie i sytuacji sektora przedsiębiorstw społecznych w krajach Partnerów projektu (Polska, Grecja, Cypr, Wielka Brytania i Włochy), zidentyfikowanie jego potrzeb szkoleniowych oraz przykładów dobrych praktyk. Na podstawie badań zaproponowano szereg rozwiązań dotyczących poprawy i usprawnień w obszarach, w których zidentyfikowano braki. Wkrótce dzięki powstałym rekomendacjom powstanie bezpłatny program szkoleniowy.

Podsumowanie Raportu (w jęz. polskim).

Pełen Raport (dostępny jedynie w jęz. angielskim).

Ulotka promująca projekt ESEN

Do kogo kierujemy projekt ESEN? Jakie cele chcemy zrealizować i dlaczego? Co będzie rezultatem projektu? Odpowiedź na wszystkie te pytania odnaleźć można w naszej ulotce. Zapraszamy do zapoznania się z materiałem promocyjnym.

Pobierz ulotkę

Pierwszy numer newslettera ESEN!

Przedstawiamy pierwszy numer Newslettera ESEN, w którym prezentujemy projekt „Europejska Sieć Ekonomii Społecznej”, jego główne cele, zadania i rezultaty oraz odpowiadamy na pytanie dlaczego to właśnie przedsiębiorstwa społeczne są nadzieją na lepsze jutro.

Pobierz newsletter.

Oświadczenie o dostępności

Twórcy strony proj. ESEN dokładają wszelkich starań, aby usługi witryny były dostępne dla osób niepełnosprawnych. Udostępniony został UserWay Website Accessibility Widget - dedykowany serwer ułatwień dostępu. Oprogramowanie umożliwia poprawę zgodności strony z Wytycznymi dotyczącymi dostępności treści internetowych (WCAG 2.1).

Menu dostępności www.esen.ios.edu.pl można włączyć, klikając ikonę menu dostępności, która pojawia się w rogu strony. Po uruchomieniu należy zaczekać aż zostanie ono załadowane w całości.

Twórcy strony kontynuują wysiłki na rzecz ciągłej poprawy dostępności swojej witryny i usług w przekonaniu, że zbiorowym obowiązkiem moralnym jest umożliwienie bezproblemowego i nieskrępowanego korzystania z zasobów internetowych również osobom niepełnosprawnym.

Pomimo naszych starań, niektóre treści mogły nie zostać jeszcze w pełni dostosowane do aktualnych standardów. Może to wynikać z braku znalezienia lub zidentyfikowania najbardziej odpowiedniego rozwiązania technologicznego.

Jeśli masz trudności z jakąkolwiek treścią na www.esen.ios.edu.pl lub potrzebujesz pomocy z jakąkolwiek częścią naszej strony, skontaktuj się z nami. Email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.